Absolwenci szkół waldorfskich

Wychowankowie Waldorfa na świecie

W Stanach Zjednoczonych i w Europie swoje dzieci do szkół i przedszkoli waldorfskich zapisali Michaił Barysznikow, Silvio Berlusconio, Jeana Paul Belmondo, Lenny Kravitz, czy Clint Eastwood. Wychowankami takich szkół są znane aktorzy Jennifer Aniston i Rutger Hauer. Jens Stoltenberg, premier Norwegii, wychowanek szkoły waldorfskiej pytany co ta edukacja dla niego zrobiła, odpowiada: ”Zachęciła mnie, bym zawsze dążył by stawać się lepszym człowiekiem”.

Sandra Bullock to chyba najbardziej znana osoba, która uczyła się w szkole waldorfskiej. Amerykańska aktorka przed rokiem została nagrodzona Oscarem za pierwszoplanową rolę w filmie Wielki Mike /The Blind Side/. Wcześniej wielką popularność zyskała występami w komediach romantycznych oraz thrillerach - Speed i System.

Przed laty Harrison Ford, początkujący wtedy młody aktor, miał problem z synem dyslektykiem. Maluch nie nadążał za tokiem "normalnej" szkoły. Ford chciał zapisać dzieciaka do placówki waldorfskiej, ale nie było go stać na czesne. Aktor i szkoła dogadali się - za naukę ford miał pracować w szkole jako ...stolarz. Z czasem aktor mógł odłożyć piłę i młotek, bo niewiarygodny sukces w filmie "Indiana Jones" mocno poprawił jego sytuacje finansową. Syn tymczasem okazał się bardzo dobrym uczniem w szkole waldorfskiej, a jego dysleksja została zdiagnozowana i wyleczona. Obecnie Ben Ford to świetnie radzący sobie czterdziestokilkuletni biznesmen, który w Teksasie postawił atrakcyjną restaurację.