Order uśmiechu

Dzieci z Naszej Szkoły w 2014 roku napisały list do Kapituły Orderu Uśmiechu w sprawie orderu dla Jerzego Stuhra i w niedzielę 17 września 2016 roku wręczyły Order Uśmiechu swojemu nominowanemu.

Dlaczego właśnie szkoła z Bielska-Białej upomniała się o to wyróżnienie dla mieszkającego w Krakowie Jerzego Stuhra? Otóż wybitny aktor dzieciństwo i młodość spędził właśnie w stolicy Podbeskidzia. Tu chodził do przedszkola i do szkoły. Członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu uznali wniosek za zasadny i potwierdzili przyznanie Orderu Uśmiechu Profesorowi Jerzemu Stuhrowi. W niedzielę 17 września tego roku na warszawskim Bemowie odbyła się ceremonia wręczenia Orderu. Profesor został pasowany różą oraz musiał wypić sok z wyciśniętej przez dzieci cytryny. Wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem, w obecności pan Jerzy jako 1001 Kawaler Orderu Uśmiechu z  widocznym wzruszeniem przyjął Order z rąk dzieci ze szkoły waldorfskiej z Bielska-Białej obiecując przy tym, że postara się w jak najbliższym czasie szkołę odwiedzić. W gronie Kawalerów Orderu Uśmiechu są m.in. Papież Jan Paweł II, Papież Franciszek, Dalajlama XIV, Nelson Mandela, Jacek Kuroń, Janina Ochojska, Zbigniew Religa, Irena Sendlerowa i wiele wiele innych wybitnych osobistości wspierających dzieci na codzień.

Galeria zdjęć: