Cele szkoły

Podstawowa Szkoła Waldorfska to część niezależnego ruchu edukacyjnego, w którym na świecie działa ponad 1000 szkół. Pochylamy się z podziwem nad wyjątkową indywidualnością każdego dziecka. Dzięki bogatemu programowi nauczania łączącego dyscypliny akademickie, artystyczne, sportowe i praktyczne, nasi przewodnicy dzieci w wieku szkolnym prowadzą je do samopoznania, aby zmierzyły się z rzeczywistością i sprostały wyzwaniom świata, rozbudzając w nich ciepło serca, jasność myśli i siły do działania.

Staramy się zachęcić do poznania i poruszania się po świecie wiedzy z mapą , której nie trzeba znać na pamięć , tylko nauczyć się ją czytać i rozumieć i mieć wyobraźnię, która z dwuwymiarowej płaszczyzny obudzi ją do życia w przestrzeni. Aby tego dokonać, musimy wyjść ze swojej skorupy schematycznego myślenia, normatywnego postrzegania, schowanych uczuć. Nasze zadanie to stworzyć warunki aby stało się to jakby niezauważenie, bez lęku.