Co przed nami

Obecna sytuacja i stan pandemii uniemożliwił nam wiele zaplanowanych na ten rok szkolny działań, spotkań i aktywności. Nasze plany musieliśmy odłożyć (niektóre na przyszły rok, ale co się odwlecze…).

W najbliższym czasie odbędzie się (oczywiście on-line):

• II etap warsztatów z praktycznej znajomości języka angielskiego

• Fizyka Akademika - czyli warsztaty z fizyki dla zaawansowanych (prowadzenie: P.P. student AGH etc. )

• Spotkania z filmem zaangażowanym - czyli Watch Docs w Waldorfie na WOS-ie

• Warsztaty z antropologii wizualnej (w ramach etyki) - „Za moim oknem widzę świat”. Licealiści mają wykonać 1 zdjęcie ze swojego okna i opisać krótko, co się zmieniło przez ostatnie 2 miesiące (podczas lockdown).

• Planowane są warsztaty z Nowych Technologii na 2 ostatnie tygodnie roku szkolnego 2019/2020.

Poza tym w ramach zdalnej edukacji nieustająco realizujemy on-line rozszerzenia, wykorzystując zasoby intelektualne kadry w połączeniu z zasobami edukacyjnymi i narzędziami internetu (stała, regularna praca podczas lekcji on-line, w trakcie których nauczyciele spotykają się z uczniami w grupach 2-5-osobowych, w formacie audio-video).

Wystawa „Karina Czernek i jej uczniowie. Uratowane wspomnienia."

Wykorzystując twórczy potencjał młodych ludzi wybitna bielska malarka i nauczycielka zajęć artystycznych zaproponowała naszym uczniom przygotowanie prac plastycznych. Uwieńczeniem tego projektu będzie jesienna wystawa zatytułowana: „Karina Czernek i jej uczniowie. Uratowane wspomnienia” w Galerii Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z najnowszego cyklu Kariny Czernek „Pamiętam te smoki”, które są rodzajem malarskich pamiętników, pokazujących świat ważnych dla dzieci postaci z kreskówek i zabawek oraz prace plastyczne uczniów I klasy liceum. Pomiędzy prezentowanymi na ścianach pracami malarskimi Kariny Czernek i pracami uczniów stworzonymi specjalnie z myślą o wystawie, w przestrzeni galerii zaistnieją również prace – obiekty zrobione przez młodzież. W pracach tych, zarówno Karina Czernek, która wykorzystuje przedszkolne prace synów oraz przedmioty, którymi się otaczali, jak i uczniowie, przedstawią bliski im świat postaci z bajek, filmów, ulubionych kolorów, form i wzorów. Oprócz prac ukazujących pozytywne wspomnienia zebrane i uratowane przed zapomnieniem, pokazane zostaną również piękne, przejmujące prace, w których uczestnicy wystawy podzielą się z odbiorcami emocjami związanymi z własnym lękiem i strachem.

Uczniowie wspólnie z artystką zaaranżują całość wystawy. Wystawie będzie towarzyszył katalog ze zdjęciami wszystkich prac, a wernisaż będzie okazją do spotkania się rodzin i przyjaciół uczestników, miłośników sztuki i naszej szkoły.