Jesienne Święto Szkoły

Ludzkość od lat żyła zgodnie z rytmem natury. Od starożytności celebrowane były wszelkie zmiany zachodzące w przyrodzie po to, by łączyć ludzkość z siłami kosmosu. Świętowanie stało się sztuką.

W szkołach waldorfskich, obok ważnych uroczystości wyznaczanych przez rytm pór roku (święto Archanioła Michała, Kiermasz Bożonarodzeniowy, Wigilia św. Jana), uroczyście obchodzone są także dwa święta szkoły: jesienne i wiosenne. Jest to czas intensywnych przygotowań uczniów i nauczycieli do spotkania z rodzicami i sympatykami placówek waldorfskich.  Tego dnia można obejrzeć występy artystyczne wszystkich klas i osiągnięcia poszczególnych uczniów  – to bardzo wzruszający moment dla rodziców i krewnych. Wystąpienia publiczne  naszych wychowanków odżywiają dusze dorosłych. Dzięki współpracy uczniów, nauczycieli, rodziców i personelu pomocniczego budowany jest duch szkolny i społeczny, który zapewnia zdrowe podstawy uczenia się przez całe życie.

W tym roku Jesienne Święto Szkoły odbędzie się 18 listopada 2017 roku w restauracji Wirtuozeria (ul. Pocztowa 39) o godzinie 11:00. Po występach uczniów zapraszamy wszystkich do szkolnej kawiarenki na poczęstunek.